کارشناسی خودرو چیست

کارشناسی خودرو چیست : شامل اقداماتی است که روی یک وسیله نقلیه انجام می شود تا قیمت دقیق آن مشخص شود.

این اقدامات عبارت است از:

  • بررسی رنگ و بدنه
  • بررسی قطعات تعویضی
  • چکاپ کامل موتور و گیربکس
  • چک کردن وضعیت ترمز و فرمان
  • بررسی کیلومتر وسیله نقلیه
  • تست قطعات الکترونیکی و کامپیوتری
  • و سایر آپشن‌هایی که مختص یک ماشین خاص هستند.

در تمامی موارد فوق باید از طریق دستگاه‌های مخصوص کارشناسی خودرو استفاده شود. به عنوان مثال از دستگاه‌های مولتی متر و دیاگ جهت تایید سلامت فنی خودرو استفاده می شود. در صورتی که شخص یا شرکتی به صورت تجربی و بدون استفاده از ابزارهای کارشناسی ماشین برای شما کارشناسی انجام دهد، احتمال اشتباه و عدم تشخیص ایرادات فنی خودرو وجود دارد.

تفاوت معاینه فنی ماشین با کارشناسی خودرو

هدف از معاینه فنی خودرو بررسی استانداردهای جهانی یک خودروی سالم است. معاینه فنی خودرو برای مالکان آن یک امر ضروری است و هر 5 یا 10 سال یکبار نیاز به انجام آن است.

اما کارشناسی خودرو یک امر اختیاری است که در آن تمامی قسمت‌های یک خودرو بررسی می‌شود و قیمت دقیق خودرو مشخص می‌شود.

چه زمانی نیاز به کارشناسی خودرو داریم؟

با توجه به قیمت بسیار بالای خودرو در کشور ما، اکثر مردم توانایی خرید خودروی صفر را نداشته و خودروی دسته دوم تهیه می‌کنند. قبل از خرید یک خودروی کارکرده و حتی صفر باید کارشناسی خودرو انجام شود تا سلامتی خودرو مشخص و قیمت دقیق آن محاسبه شود. با توجه به تجربه کارشناسان تابش خودرو، بیش از 90 درصد مراجعین به ما، قصد خرید خودرویی داشته اند که پس از بررسی مشخص شده نقص فنی موثری دارد. فروشندگان خودرو معمولا فقط به فکر فروش خودرو با بالاترین قیمت ممکن هستند و کم پیش می‌آید که در صحبت‌های آنان صداقت دیده شود. البته در بسیاری از موارد فروشندگان نیز از نقص خودروی خود اطلاع ندارند. همین دلیل بسیار مهمی برای انجام کارشناسی خودرویی است که قصد خرید آن را دارید.
کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو را به چه کسی بسپاریم؟

همه ما دوست یا آشنایی داریم که در بحث اتومبیل وارد هستند. آن‌ها موارد زیادی را می‌توانند تشخیص دهند. ولی بسیاری از ایرادات خودرو با چشم قابل مشاهده نیست و حتما باید از دستگاه‌های خاص برای بررسی ماشین استفاده کرد. به عنوان مثال برای تشخیص رنگ خودرو از یک دستگاه ضخامت سنج استفاده می‌شود که ضخامت رنگ خودرو را محاسبه کرده و مشخص می‌کند که خودرو رنگ شدگی دارد یا خیر. یا ممکن است قسمتی از موتور خودرو آسیب دیده باشد که این مورد بدون تست با دستگاه‌های مخصوص امکان پذیر نخواهد بود. همچنین هزینه خرید این دستگاه‌ها بالا است و خرید آن برای افرادی که قصد خرید خودرو دارند، مقرون به صرفه نیست.

این دلایل کافی است تا حتما به یک شرکت معتبر کارشناسی خودرو مراجعه کنید.

انجام خدمات کارشناسی خودرو در محل

شما می‌توانید پس از تماس تلفنی یا ثبت اطلاعات خود در بخش درخواست کارشناسی خودرو، به کاروبیکس اعلام کنید که قصد استفاده از خدمات ما را دارید. پس از اطلاع از هزینه کارشناسی اتومبیل شما و پرداخت هزینه مربوطه، نزدیک ترین کارشناس ما به محل مورد نظر ارسال خواهد شد. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیایید که حضور شخص خودتان به عنوان خریدار در محل الزامی است یا خیر؟

در اکثر اوقات خریداران ترجیح می‌دهند در محل حاضر شده و شخصا مراحل کارشناسی خودرو را مشاهده کنند و اطلاعات تکمیلی در خصوص خودرو را از کارشناسان دریافت کنند. اما اگر برای شما پیش آمد که به دلیل نداشتن زمان کافی قادر به حضور در محل کارشناسی نبودید، می توانید اطلاعات تماس فروشنده اتومبیل را در اختیار کارشناسان ما قرار داده تا با فروشنده هماهنگی‌ها لازم را انجام داده و پس از کارشناسی ماشین، گزارش را برای شما ارسال خواهیم کرد.

کارشناسی خودرو