چاپ پول در دوران کووید منجر به فروپاشی اقتصادی خواهد شد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، رابرت کیوساکی اقتصاددان مطرح جهان پیشنهاد می‌کند با بی ارزش شدن دلار آمریکا، کشورها باید به دنبال خرید طلا باشند.

رابرت کیوساکی، نویسنده و اقتصاددان مشهور هشدار داده است که اقدامات دولت‌های مختلف جهان – مانند صرف ۱۶ درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی برای همه‌گیری کووید و چاپ انبوه پول – می‌تواند منجر به سقوطی چنان بزرگ شود که حتی ارز ذخیره جهانی یا همان دلار آمریکا را نیز بی ارزش تر کند.

وی می‌گوید: وقتی اقتصادهای جهانی به طرز بی سابقه‌ای شروع به فروپاشی می‌کند نیاز به بازنگری در نحوه ذخیره ثروت مردم وجود دارد. او گفت که مشکل بزرگ پول فیات این است که عمدتاً مبتنی بر اعتماد عمومی به تولید کننده است.

به گفته کیوساکی، چندین راه برای ذخیره ثروت وجود دارد که مستقل از هر بانک مرکزی است و می‌تواند به کاهش تأثیر هر گونه سقوط اقتصادی معلق کمک کند. او گفت که اینها در درجه اول خرید طلا و نقره هستند و افزود که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و ارزهای دیجیتال نیز کارهای درستی هستند.

نویسنده کتاب «پدر پولدار بابای فقیر» گفت: «آنها (دولت‌ها) اکنون باید به چاپ خود ادامه دهند وگرنه زندگی ما نابود می‌شود.

کیوساکی در مورد عدم اعتماد در بازارهای پولی، توصیه کرد که سرمایه‌گذاران از هرگونه ورود به بازار مشتقات طلا و نقره دوری کنند زیرا آنها مرتب قیمتشان دستکاری می‌شود.

وی توصیه کرد که کشورها باید طلای خالص و نقره را در دستورکار خود قرار دهند.