قیمت نفت به بالاترین رقم در دوماه گذشته رسید/ بشکه ای ۱۲۰ دلار

به گزارش خبرگزاری مهر در حالی که بازارها منتظر بودند ببینند آیا اتحادیه اروپا در آستانه نشست درباره بسته ششم تحریم‌ها علیه مسکن، به توافقی درباره تحریم نفت روسیه می‌رسد یا خیر، قیمت نفت به بالاترین حد دو ماه اخیر رسید.

بهای معاملات آتی نفت برنت در ماه جولای بیش از یک دلار افزایش یافت و به ۱۲۰.۵ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با یک دلار جهش به ۱۱۶.۱۰ دلار در هر بشکه رسید که به رشدهای قوی هفته گذشته ادامه داد.

مقامات اروپایی گفتند که دولت‌های اتحادیه اروپا در مورد تحریم نفت روسیه در روز یکشنبه به توافق نرسیده‌اند، اما به گفت‌وگوها درباره توافقی برای ممنوعیت حمل‌ونقل دریایی نفت روسیه ادامه می‌دهند و در عین حال اجازه تحویل خط لوله را قبل از نشست اواخر روز دوشنبه می‌دهند.

در صورت توافق، مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک مجاز خواهند بود تا مدتی تا زمانی که منابع جایگزین تهیه شود، به دریافت نفت روسیه از طریق خط لوله دروژبا ادامه دهند.

انتظار می‌رود که “اوپک پلاس” درخواست‌های غرب برای تسریع افزایش تولید را در دیدار پنجشنبه آینده رد کند.

شش منبع در “اوپک پلاس” گفته بودند که این سازمان به برنامه خود برای اضافه کردن ۴۳۲ هزار بشکه در روز در ماه جولای پایبند خواهد بود.