قیمت بنزین در آمریکا به بالاترین حد خود رسید

به گزارش خبرنگار مهر قیمت بنزین در ایالات متحده در بحبوحه افزایش شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی به بالاترین حد خود رسیده است که این امر عمدتاً به نگرانی موجود در عرضه نفت در بازارهای جهانی به دلیل تحریم‌های ضد روسی در پی حمله این کشور به اوکراین رخ داده است.

بر اساس داده‌های انجمن خودرو آمریکا که قیمت‌های بنزین را در بیش از ۶۰ هزار پمپ بنزین در سراسر آمریکا بررسی می‌کند، میانگین قیمت بنزین از ۴ دلار و ۱۷ سنت در هر گالن (۳.۸ لیتر) فراتر رفته است.

این میزان بلاشک بالاترین میانگین هزینه سوخت در تاریخ ایالات متحده است و رکود بالاترین افزایش قیمت بنزین که در سال ۲۰۰۸ به ثبت رسیده بود را شکست، قیمت بنزین در آن سال در پمپ بنزین‌ها به ازای هر گالن ۴ دلار و ۱ سنت بود.

افزایش قیمت‌ها در پمپ بنزین‌هادر بحبوحه افزایش سرسام آور قیمت نفت رخ می‌دهد. شاخص جهانی نفت خام برنت روز سه شنبه ۷.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۳۲ دلار و ۲۸ سنت در هر بشکه رسید.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۷.۶ درصد افزایش به ۱۲۸ دلار و ۵۱ سنت در هر بشکه رسید.

قیمت نفت و بنزین در بازارهای جهانی به دلیل ممنوعیت واردات نفت از روسیه توسط آمریکا و اروپا و همچنین تأخیر در مذاکرات بر سر توافق هسته‌ای با ایران، از ۱۳۰ دلار در هر بشکه فراتر رفته‌اند.