عربستان بازهم دست رد به سینه آمریکا زد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، وزیر امور خارجه عربستان سعودی تاکید کرد که این کشور کاملاً به توافقات صورت گرفته با شرکای خود در اوپک پلاس برای تضمین ثبات در بازار انرژی متعهد است ولی این امر مستلزم مشارکت همه اعضا است و دیگر کشورها نیز باید به این امر پایبند باشند.

شاهزاده فیصل بن فرحان آل سعود در پاسخ به این سوال که آیا بزرگترین صادرکننده نفت جهان برای مقابله با هر گونه بحران انرژی ناشی از حمله احتمالی روسیه به اوکراین اقدام خواهد کرد یا خیر؛ گفت: “امیدواریم هیچ بحرانی که منجر به بی ثباتی بازارها شود به وجود نیاید ولی ما به همکاری خود با شرکایمان ادامه خواهیم داد.

وی در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت. افزود: بازار نفت زمانی به ثبات می‌رسد که همه اعضای آن با هم مشارکت کنند و بدون شک یک عضو به تنهایی نمی‌تواند این بازار را مدیریت کند.”

به گزارش مهر، بعد از احتمال حمله روسیه به اوکراین و بحران انرژی در سراسر جهان قیمت نفت با افزایش زیادی روبرو بوده و ذخایر نفت آمریکا نیز به پایین‌ترین حد خود رسیده است به همین دلیل جو بایدن از عربستان خواست تا نفت بیشتری را در بازارهای جهانی عرضه کند تا این افزایش عرضه در بازارهای جهانی بتواند قیمت نفت را کاهش دهد ولی عربستان در چندین نوبت و در کنفرانس‌ها و نشست‌های مختلف دست رد به سینه آمریکا زده و می‌گوید به تعهدات خود با اوپک پلاس پایبند است.