رونمایی از کتاب «بر فراز فروش» در روز ملی کتاب و کتاب خوانی

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، همایش تجلیل از نمایندگی‌های برتر سایپا با روز ملی کتاب و کتاب خوانی همزمان شد تا به همین بهانه و با حضور مدیرعامل این گروه، از کتاب بر فراز فروش رونمایی شود.

مجید باقری قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش پیش از رونمایی از این کتاب گفت: بر فراز فروش به دلیل رویدادنگاری چالش‌های چند وجهی سازمان که مبتنی بر مدل‌های مدیریت دانش پیاده‌سازی شده است، می‌تواند به عنوان مرجع در محافل علمی مرتبط با حوزه بازاریابی، به دانشگاهیان، دانشجویان و فعالان بازار، کمک کند.

وی گفت: بر فراز فروش الگوی مناسبی است که توانسته بخشی از «دانش ضمنی» سازمان فروش سایپا را به «دانش صریح» تبدیل کند. این کتاب روایتی است از تجربه‌های سودمند که راه‌های برون رفت از چالش‌های مهم بخش فروش را برجسته می‌کند.

باقری افزود: در کتاب بر فراز فروش برخی از چالش‌های مهمی که سازمان فروش سایپا با آن رو به رو بوده تشریح و راهکارهای در نظر گرفته شده برای عبور از آنها تشریح شده است.

وی با بیان اینکه این کتاب نخستین کتاب در صنعت خودرو به شمار می‌آید که به طور خاص در حوزه بازاریابی و فروش متمرکز شده است، ادامه داد: بر فراز فروش بی آنکه به دلایل و عوامل فردی مؤثر در پیدایش برخی از چالش‌های صنعت خودرو و فروش محصولات آن در گذشته و حال بپردازد، تصمیم دارد تا واقعیت‌های موجود در این صنعت را تشریح کند.

باقری گفت: این کتاب قصد دارد بیان کند که چگونه سایپا در یک دوره سخت و دشوار چندساله، در شرایط کاملاً تحریمی، که نیمی از آن با کرونا نیز سخت‌تر شده، موفق شد با همدلی و راهبری دانش محور توأم با حرکت جهادی، علاوه بر مدیریت بیش از نیم میلیون تعهد با سهم سررسید ۶۰ درصدی، معوقات ۳۰ درصدی و نیز وجود بیش از ۱۰ درصد تعهدات مرتبط با محصولات توقف تولیدی شرکای تجاری، مسائل پرچالش دیگری از جمله اتوخدمت و سبدهای سرمایه گذاری را به نتیجه برساند.

قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش در ادامه با اشاره به مشکلاتی که در دو تا سه سال گذشته و در نتیجه تعهدات باقی مانده از قبل، تحریم‌ها و کرونا برای این گروه خودروسازی به وجود آمده است، اظهار کرد: ما قدردان نمایندگی‌های خود هستیم چرا که در این دوره سخت ما را همراهی کردند و با تلاش و کوشش اجازه ندادند مشتریان وفادار سایپا ناراضی شوند.

وی افزود: خوشبختانه در حوزه خدمات پس از فروش خودرو نیز به رکوردهای خوبی دست پیدا کردیم که این امر اهمیت بسزایی دارد.

باقری ادامه داد: امروز و با برگزاری این همایش می‌خواهیم این پیام را به شما و سایر همکاران در شبکه گسترده فروش و خدمات پس از فروش گروه سایپا بدهیم که برای ارائه خدمات بهتر و با کیفیت تر به مشتریان و مردم ارزش خاصی قائل هستیم و برنامه‌های آینده در این حوزه نیز روی همین محور متمرکز خواهد بود.