تیراژ تولید محصولات گروه ایران‌خودرو به روزانه ۲۵۰۰ دستگاه می رسد

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از ایکوپرس، حمید مرادی، به اصلاح قیمت ها و افزایش ۱۸ درصدی نرخ فروش محصولات تولیدی شرکت ایران خودرو اشاره کرد و گفت: این اقدام پیرو سیاست های وزارت صمت، در خصوص افزایش عرضه و کیفیت محصولات خودروسازان داخلی و نیز در جهت خروج از زیان حاصل از تولید خودرو صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: با بهبود وضعیت مالی، امکان افزایش تولید فراهم خواهد شد و به مرور طی یک تا دو هفته آینده تولید از تیراژ حدود دو هزار به ۲۵۰۰ دستگاه در روز خواهد رسید.

مرادی گفت:‌ تزریق نقدینگی به خطوط تولید و افزایش تولید و عرضه به واقعی شدن نرخ فروش خودرو در بازار کمک شایانی خواهد کرد.

قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو، با اشاره به رویکرد این خودروساز در ارایه محصولاتی به روز و با کیفیت، عنوان کرد: ایران خودرو با تکیه بر سیاست‌های توسعه‌ای، علاوه بر تولید محصولات فعلی، برای سه ماهه پایانی سال، برنامه تولید انبوه محصولاتی نظیر ۲۰۷ اتوماتیک شش سرعته، رانا پلاس شش سرعته نیمه اتوماتیک، دنا پلاس شش سرعته دستی و وانت آریسان را در دستور کار دارد. رونمایی از نمونه تولید شده نخستین کراس اوور ایرانی نیز تا پایان سال انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: اصلاح قیمت ها و جلوگیری از تولید با زیان، سبب تسریع در اجرای برنامه های توسعه‌ای خواهد شد.