تولید گاز در آمریکا بالامی رود

به گزارش خبرگزاری مهر اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده اعلام کرد تولید و مصرف گاز طبیعی در ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ همزمان با رشد اقتصادی در آن کشور افزایش خواهد یافت.

این سازمان دولتی انتظار داشت که تولید گاز خشک به ۹۶.۷۱ میلیارد فوت مکعب در روز در سال ۲۰۲۲ و به ۱۰۱.۷۱ میلیارد فوت مکعب در روز در سال ۲۰۲۳ از سطح رکورد ۹۳.۵۵ میلیارد فوت مکعب در روز در سال ۲۰۲۱ افزایش یابد.

اداره اطلاعات انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرده بود مصرف گاز در بزرگترین اقتصاد جهان از ۸۲.۹۷ میلیارد فوت مکعب در روز در سال ۲۰۲۱ به ۸۵.۷۳ میلیارد فوت مکعب در روز در سال ۲۰۲۲ افزایش یابد و سپس به ۸۵.۲۸ میلیارد فوت مکعب در روز در سال کاهش یابد.

در اواسط ماه گذشته، دولت ایالات متحده اعلام کرد که فروش امتیازات هیدروکربن در زمین‌های فدرال را با تحمیل شرایط جدید، از جمله افزایش هزینه‌ها برای اولین بار در بیش از ۱۰۰ سال، از سر خواهد گرفت.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، اندکی پس از به قدرت رسیدن در ژانویه ۲۰۲۱، که مبارزه با تغییرات اقلیمی را در اولویت‌های خود قرار داده بود، تصمیم گرفت اعطای امتیازات جدید برای اکتشاف نفت و گاز در اراضی و آب‌های دولتی را در انتظار بررسی این موضوع به حالت تعلیق درآورد. وزارت کشور آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که از هفته آینده حدود ۱۷۳ قطعه زمین به مساحت ۱۴۴۰۰۰ هکتار در ۹ ایالت را پس از چندین اصلاح به حراج خواهد گذاشت.