توضیحات پارس خودرو در مورد فیش منتشر شده یکی از مدیران

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، پیرو جو رسانه‌ای ایجاد شده در مورد چک حق مأموریت مدیرعامل عزل شده امداد خودرو سایپا و پس از برخورد قاطع مدیرعامل سایپا با این موضوع، امروز برخی از رسانه‌ها اقدام به انتشار فیش حقوقی یکی از مدیران شرکت پارس خودرو کردند که این شرکت در این مورد توضیحاتی را ارائه کرده است:

در فیش منتشر شده یکی از مدیران شرکت پارس خودرو در برخی از رسانه‌ها مبلغ ۲۹ میلیون تومان به اشتباه به عنوان حق مأموریت کربلا عنوان شده که صحیح نبوده و نیاز به توضیحات بیشتری دارد.

‏‎در این فیش حقوقی مبلغ ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بابت طلب ارزی درج شده است که شامل هزینه بلیت هواپیما، هزینه اسکان، تست کرونا، ایاب و ذهاب و سایر هزینه‌ها در کشور عراق است.

مبلغ درج شده به عنوان فوق العاده مأموریت نیز به دلیل وظایف محوله و تعدد مأموریت‌های نامبرده مطابق ضوابط قانونی حق مأموریت‌های داخلی پرسنل شرکت لحاظ و محاسبه شده است.

‏‎لازم به ذکر است ایشان به مدت ۹ روز قبل از ایام اربعین حسینی در کشور عراق حضور داشته و بابت این حضور هیچ حق مأموریتی دریافت نکرده است و همانگونه که گفته شد حق مأموریت درج شده در فیش حقوقی مربوط به مأموریت‌های داخلی دیگر او بوده که در همان ماه محاسبه و در فیش حقوقی پرداخت شده است.

این اسناد و مطالب مرتبط با آن در شبکه‌های اجتماعی توسط افراد ناآگاه به نحوی منعکس شده که این ذهنیت را برای مخاطب ایجاد می‌کند که این مبالغ، صرفاً جهت حضور در راهپیمایی اربعین پرداخت شده؛ حال آنکه حضور برخی کارکنان شرکت‌های بزرگ در این ایام در مرزهای غربی یا کشور عراق جهت اجرای طرح‌های خدماتی، روال بوده و هست.

‏‎در پایان ذکر این نکته ضروری است که انتشار اخبار این چنینی و مرتبط کردن آن با ایام اربعین سرور و سالار شهیدان قطعاً باعث خدشه دار شدن اجر خادمان حسینی و زحمت کشان این حوزه خواهد شد، لذا از رسانه‌های محترم و پرتلاش داخلی خواهشمندیم درمورد منعکس کردن اخبار و مطالب دقت و بررسی بیشتری داشته و قبل از انتشار، آن موارد را با روابط عمومی شرکت مطرح صحه گذاری کنند.