تصمیم گیری برای کاهش تولید ۵۰۰ تا یک میلیون بشکه ای نفت

به گزارش خبرگزاری مهر منابع آگاه در در ائتلاف اوپک پلاس به رویترز گفتند که رایزنی‌های اعضای اوپک پلاس در خصوص کاهش سطح تولید در نشست پنجم اکتبر بر کاهش بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون بشکه در روز متمرکز شده است که هدف آن حمایت از بازار خواهد بود.

در اوایل این هفته، یک منبع آگاه گفت مسکو ممکن است کاهش تا ۱ میلیون بشکه در روز را پیشنهاد کند، در حالی که یک منبع اوپک انتظار داشت کاهش بالقوه نزدیک به ۵۰۰ هزار بشکه در روز باشد.

یک منبع اوپک پلاس گفت: “شاید در ابتدای هفته یا دوشنبه روشن‌تر شود. رایزنی‌ها معمولاً درست قبل از نشست پایان می‌یابد.”

اوپک پلاس که شامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان غیراوپک از جمله روسیه است، قبلاً توافق کرده بود که هدف تولید خود را ۱۰۰۰۰۰ بشکه در روز در نشست خود در سپتامبر کاهش دهد که اولین کاهش از سال ۲۰۲۰ است.

نشست هفته آینده در بحبوحه نوسانات شدید بازار و کاهش قابل توجه قیمت نفت نسبت به سطوح ثبت شده در ماه مارس که بالاترین میزان در چند سال اخیر بود، برگزار می‌شود.

قیمت هر بشکه نفت برنت روز دوشنبه به ۸۳ دلار و ۶۵ سنت به پایین‌ترین حد در ۹ ماه گذشته رسید.

تحلیلگران انتظار دارند که کشورهای اوپک + در مورد اقدامات بیشتری برای حمایت از بازار به توافق برسند.

استفان برنوک از گفت: “احتمال این است که اوپک پلاس تولید خود را کاهش دهد… سطح نود دلار از سوی رهبران اوپک پلاس موضوعی غیرقابل مذاکره است و بنابراین آنها برای دفاع از این حداقل حرکت خواهند کرد.” (BVM) کارگزاری بازارهای نفت. برای قیمت.”

عربستان سعودی، بزرگترین تولید کننده در سازمان کشورهای صادرکننده نفت، در ماه اوت اعلام کرده بود که می‌تواند تولید خود را کاهش دهد تا نوسانات بازار را برآورده کند.