تا چند سال آینده به واردات گاز ایران نیازمندیم

به گزارش خبرگزاری مهر، عادل کریم وزیر برق اعلام کرد که آمادگی این وزارتخانه برای تأمین برق در تابستان آینده بهتر از تابستان سال قبل خواهد بود.

وی در این باره گفت: با این حال همچنان برای تأمین برق بیشتر برای مصرف تابستان تلاش خواهیم کرد و یکی از اصلی ترین اولویت‌های ما خواهد بود.

کریم با تاکید بر اینکه در فصل تابستان افزایش تولید برق خواهیم داشت و تأمین برق امسال بهترین شرایط را برای تأمین سوخت جایگاه‌ها فراهم خواهد آورد؛ گفت: نیاز فعلی عراق به برق ۳۵ هزار مگاووات است چون نیاز سالانه این کشور ۱۵۰۰ مگاوات است.

وزیر برق از اضافه شدن ۴۰۰۰ مگاوات به انرژی تولیدی این کشور در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: ما به دنبال این هستیم که پول لازم برای موفقیت آمیز بودن برنامه‌های خود را به دست آوریم به همین دلیل ممکن است در سال ۲۰۲۶ مازاد برق در عراق وجود داشته باشد. “

وی افزود: برای تولید ۷۵۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی نیز برنامه داریم و در زمینه واردات گاز نیز قراردادی با قیمت مناسب با ایران به امضا رسانده ایم چون تا چندین سال دیگر به گاز آنها نیاز داریم.

کریم با بیان اینکه «تولید برق عراق از سال ۲۰۰۳ تاکنون ۵ برابر شده است»، خاطرنشان کرد: «۳ ایستگاه تولید برق در بیجی آماده بهره برداری است».