برنت ۱۲۰ دلار و ۲۷ سنت /تقاضای نفت در چین بالارفت

به گزارش خبرگزاری مهر قیمت نفت امروز، سه‌شنبه، به دلیل بهبود مورد انتظار تقاضا در چین افزایش یافت؛ دومین اقتصاد بزرگ جهان، محدودیت‌های سخت‌گیرانه اعمال شده برای مهار همه‌گیری «کووید -۱۹» را کاهش داده است.

براین اساس بهای معاملات آتی نفت برنت با ۷۶ سنت یا ۰.۶ درصد افزایش به ۱۲۰.۲۷ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۸۳ سنت یا ۰.۷ درصد افزایش به ۱۱۹.۳۳ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش رویترز، این شاخص در روز دوشنبه به بالاترین سطح سه ماهه خود به ۱۲۰.۹۹ دلار رسید. زندگی در پکن و شانگهای، مرکز تجاری، در روزهای اخیر، پس از دو ماه تعطیلی شدید برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونای جهش یافته Omicron، به حالت عادی بازگشته است.

ممنوعیت‌های ترافیکی لغو شد و رستوران‌ها برای صرف غذا در روز دوشنبه در بیشتر نقاط پکن باز شدند.

تینا تینگ، تحلیلگر CMC Markets می‌گوید: «می‌توانیم شاهد افزایش تقاضای سوخت با بازگشت خودروها به جاده‌ها در شهرهای بزرگ باشیم و بنادر به تدریج در چین به حالت عادی باز می‌گردند».

از سوی دیگر، نظرسنجی اولیه رویترز در روز دوشنبه نشان داد که احتمالاً ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته کاهش یافته است، در حالی که ذخایر بنزین و تقطیر افزایش یافته است.