افزایش ۲ دلاری قیمت نفت در بازار جهانی

به گزارش خبرگزاری مهر، قیمت شاخص نفت خام برنت دریای شمال امروز (۲۰ فروردین ماه) در بازار جهانی نسبت به آخرین قیمت‌های روز گذشته با ۲ دلار و ۲۰ سنت افزایش به ۱۰۲ دلار و ۷۸ سنت رسیده که نسبت به آخرین قیمت‌های معاملاتی روز گذشته ۲.۱۹ درصد افزایش را به خود دیده است.

همچنین قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت در بازارهای جهانی با ۲ دلار و ۲۳ سنت افزایش به ۹۸ دلار و ۲۶ سنت در هر بشکه رسید که نسبت به آخرین قیمت‌های معاملاتی روز گذشته ۲.۳۲ درصد کاهش را به خود دیده است.

قیمت نفت برنت دریای شمال روز جاری نسبت به ۵ روز پیش با کاهش ۱.۵۴ درصد یا ۱ دلار و ۶۱ سنتی روبرو شده است، همچنین قیمت این محصول نسبت به ۲۰ روز پیش با کاهشی ۵.۷۹ درصدی یا ۶ دلار و ۳۲ سنتی و نسبت به دو ماه پیش با افزایشی ۱۹.۳۳ درصدی یا ۱۶ دلار و ۶۲ سنتی روبرو شده است.

از طرف دیگر قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت روز جاری نسبت به ۵ روز پیش با کاهش ۱.۰۲ درصدی یا ۱ دلار و ۱ سنتی روبرو شده است، همچنین قیمت این محصول نسبت به ۲۰ روز پیش با کاهش ۷.۵۶ درصدی یا ۸ و ۰۴ سنتی و نسبت به دو ماه پیش با افزایش ۱۹.۴۷ درصدی یا ۱۶ دلار و ۷۵ سنتی روبرو شده است.

قیمت نفت دو درصد افزایش یافت اما تحت تأثیر برنامه کشورهای مصرف کننده برای برداشت نفت از ذخایر اضطراری خود، دومین کاهش هفتگی متوالی را به ثبت رساند. با این حال کارشناسان معتقدند با توجه به ادامه دار بودن تنش بین روسیه و اوکراین قیمت نفت به ازای هر بشکه در بازارهای جهانی ۱۰۰ دلار معامله شود.