اخراج ۶۰۰ هزار نفر از محل کار در آلمان

‌به گزارش خبرگزاری مهر، حمله روسیه به اوکراین و تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه این کشور تأثیرات بدی روی اقتصاد کشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته است چون این کشورها عمده انرژی خود را از روسیه وارد می‌کردند که یکی از این کشورها آلمان بوده که واردات گاز از روسیه دچار مشکل شده و از راه اندازی خط لوله نورد استریم ۲ جلوگیری کرده است، همین امر اثرات زیادی بر اقتصاد این کشور داشته است.

در همین رابطه هوبرتوس هیل، وزیر کار آلمان در مصاحبه‌ای اظهار کرد: رشد اقتصادی آلمان ممکن است از ۲.۷ درصد در سال ۲۰۲۱ به ۱.۴ تا ۱.۵ درصد در سال جاری کاهش یابد و به طور میانگین نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر در طول سال از کار بیکار خواهند شد و نامه اخراج به دست آنها داده می‌شود.

هیل گفت: ما همچنان در حال رشد اقتصادی خواهیم بود.

وی افزود: «اما همه اینها مشروط به این است که جنگ روسیه و اوکراین بیشتر گسترش نیابد و تأمین انرژی برای ما به اندازه کافی صورت گیرد در غیر این صورت احتمالاً کارگران بیشتری از کار اخراج خواهند شد».

هیل گفت که دولت در صورت بدتر شدن وضعیت، کمک و حمایت بیشتری را برای اخراج‌شدگان ارائه خواهد کرد تا از معیشت محافظت کند.

خبرها حاکی از آن است آلمان قصد دارد بیش از ۱۰۰ میلیارد یورو (۱۰۸.۸ میلیارد دلار) به شرکت‌های آسیب دیده از جنگ اوکراین کمک کند.

کریستین لیندنر، وزیر دارایی این کشور نیز در نظر دارد در هفته‌های آتی بودجه تکمیلی را به پارلمان ارائه کند تا اثرات اقتصادی جنگ روسیه و اوکراین را منعکس کند که احتمالاً حداقل ۲۴ میلیارد یورو خسارت به آلمانها وارد کرده است.